• Základné informácie ŠKD

•

• Poskytujeme výchovu a vzdelávanie mimo vyučovania pre deti  1.-4.roč. ZŠ. Prostredie ŠKD je esteticky upravené a ponúka dostatočné množstvo hier, kníh, skladačiek, výtvarných materiálov

• Máme k dispozícii školskú knižnicu s čitárňou, počítačovú miestnosť a na rekreačnú alebo športovú činnosť používame školské ihrisko a školský dvor

• Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť ŠKD je   určená všeobecným záväzným nariadením zriaďovateľa ŠKD ( 8,- €/ mesačne , platí sa do 10. dňa v mesiaci). Môžete platiť v hotovosti alebo prevodom na účet školy. Číslo účtu: SK73 5600 0000 0005 0786 7009je potrebné do poznámky uviesť meno a priezvisko dieťaťa a mesiac za ktorý platíte.

• Prevádzka ŠKD je: od 11:20 – do 16:00 hod. / každý pracovný deň

Je vhodné, aby dieťa zároveň chodilo na školské obedy, prípadne aby si nosilo stravu na celý deň. Alergie alebo iné zdravotné ťažkosti je potrebné nahlásiť.

• Zápis dieťaťa do ŠKD nastáva odovzdaním Zápisného lístka. Vychovávateľky sa budú riadiť údajmi, ktoré doň napíšete. Ide najmä o odchod dieťaťa z ŠKD, kde je nutné napísať  v akom čase budete dieťa vyberať z ŠKD a osoby, ktoré sú oprávnené dieťa vyzdvihnúť. Poprosíme, aby Zápisný lístok podpísali obaja rodičia.

• Dieťa si vyzdvihujete prostredníctvom video-zvončeka, ktorý nájdete pri vchodových dverách. Zvoníte na oddelenie, ktoré navštevuje vaše dieťa. (V čase medzi 12:30 až 14:00 sa nachádzame na školskom dvore.)

• Ak potrebujete vyzdvihnúť dieťa v inom čase, aký máte dohodnútý s vychovávateľkou, je potrebné, aby ste nám to oznámili správou cez Edupage, telefonicky, prípadne napísali do zrkadielka.

• Dochádzajúce deti z Ďurkova a Olšovian odprevádzame k autobusu (13:40 hod.). Deti, ktoré budú odchádzať autobusom o15:15 hod. neodprevádzame.

• Domáce úlohy si deti píšu v čase medzi 14:00 – 15:00 hod.Pravidlá si dohodne rodič s vychovávateľkou. Deti 1.roč. si prvý polrok domáce úlohy nepíšu, pretože je nutný individuálny prístup a pri väčšom počte detí to vychovávateľka nevie zaručiť. Ak však rodič prichádza domov neskoro z práce a je potrebné, aby si dieťa napísalo domáce úlohy v škole, poprosíme vás, aby ste o tom vychovávateľku upovedomili.

Výchova je proces dynamický, menlivý a tvorivý. Dôkazom toho je aj naša práca v školskom klube detí. Výchovu mimo vyučovania chápeme  ako  čas strávený so žiakmi mimo vyučovania, mimo rodiny, v sociálnom prostredí pod vedením pedagógov-vychovávateliek. Táto činnosť nadväzuje na výchovné pôsobenie po povinnom školskom vyučovaní.

Vo výchovno-vzdelávacej práci v školskom klube detí zdôrazňujeme  aby výchova mimo vyučovania sa rozhodne nestala pokračovaním riadneho vyučovacieho procesu a nezmenila sa na doučovanie.

Základným cieľom výchovy je pestrou a zaujímavou činnosťou  uspokojovať záujmy detí s prevahou oddychového, rekreačného, vzdelávacieho a záujmového charakteru. V jednotlivých činnostiach dominuje zážitková, humanistická výchova, ktorej úlohou je podporiť rozvoj osobnosti každého dieťaťa, jeho schopnosti i záujmy.

Snažíme sa :

- poskytnúť a vytvoriť  deťom priestor pre oddych a relaxáciu

- vytvoriť podmienky na samostatnú prípravu na vyučovanie

- viesť deti k vytváraniu priateľských vzťahov

-podporovať kreativitu  detí a podporovať ich v realizácii činností,   ktoré ich zaujímajú

- učiť deti aktivite a oddychu, vyjadriť vlastný názor a sebahodnotenie