• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

Marec je mesiacom knihy a v tomto mesiaci prebehli triedne kolá Hviezdoslavovho Kubína – súťaže v prednese poézie a prózy. Dňa 22.3.2022 sa uskutočnilo školské kolo , do ktorého postúpili najlepší recitátori z 1. a 2. stupňa ZŠ. Mgr. V. Sinčáková, Mgr. L. Ugróczi

• 2% z dane

• Poďakovanie za 2% z dane

Milí rodičia, milí pedagógovia,

aj tento rok sa Vám chceme veľmi pekne poďakovať za vaše 2% zo svojich odovzdaných daní pre Základnú školu Ruskov.

Vďaka vašim príspevkom môžeme nakúpiť rôzne pomôcky pre našich pedagógov a aj žiakov, a tak spríjemniť a hlavne uľahčiť proces výučby.

Veríme, že aj tento školský rok sa rozhodnete podporiť našu základnú školu a darujete svoje 2% z daní.

Ďakujeme.

M. Obšitošová - predsedníčka Rady rodičov

• Deň vody 2.B, 3.r., 4.r

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody.

Dňa 22. marca si celý svet pripomína Svetový deň vody od roku 1993. Pripomínali sme si ho aj my rôznymi aktivitami o vode. Žiaci 2.B triedy si pripili pohárom čistej vody, na matematike počítali kvapkové príklady, pomocou slamky vyrábali hustú penu a vyfukovali bubliny obrovským bublifukom, ktorý sme si vyrobili v triede. Bol to deň plný zábavy.

• Marec- mesiac knihy 1.roč., 2.B, 4.roč.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec- mesiac knihy 1.roč..

Už tradične si mesiac marec spájame s mesiacom kníh.  Kniha patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starších.

Aj v našej škole sme v priebehu marca zrealizovali množstvo aktivít spojených s knihou.

Žiaci všetkých ročníkov súťažili v školskom kole v umeleckom prednese poézie a prózy. Po dlhšej pandemickej prestávke sme opäť sprístupnili Školskú knižnicu, do ktorej sme slávnostne zapísali žiakov 1. a 2. ročníka. Celé vyučovanie bolo orientované na prácu s knihou, deti si doniesli svoje obľúbené knihy a predstavili spolužiakom obľúbených rozprávkových hrdinov, vyskúšali si prácu ilustrátorov, zahrali si divadielko, vžili sa do role rozprávkovej postavy, keď prišli oblečení ako hrdinovia ľudových rozprávok.

Pri príležitosti Dňa ľudovej rozprávky  - 15. marca si pripravili žiaci siedmeho ročníka pre našich najmenších žiakov  - prvákov,  čítanie ľudových rozprávok spojené s rôznymi aktivitami .

Všetky spomenuté aktivity viedli a smerujú k naplneniu cieľa, aby sa kniha stala súčasťou každodenného života našich detí.

• Zápis do 1.roč.

• ZÁPIS 2022/2023

06.04.2022 a 07.04.2022 (13:30 - 16:00 hod.)

Na stránke školy nájdete prihlášku a prílohy potrebné pre zápis žiakov do prvého ročníka. Je potrebné si prihlášku a prílohy (PRIHLÁŠKA NÁBOŽENTSVO A ETIKA, Písomné vyhlásenie ku korešpondencii) vytlačiť, vyplniť a podpísať (podpisujú obaja rodičia alebo rodič, ktorému je dieťa zverené do opatery – vtedy k protokolu o zápise priložte aj kópiu súdneho rozhodnutia o zverení do opatery a Vyhlásenie - závažné prekážky - 1 rodič).

Na zápis sa dostavia obaja rodičia so svojim dieťaťom, nezabudnite priniesť prihlášku, prílohy, občiansky preukaz a kópiu rodného listu dieťaťa.

Pri vstupe do budovy základnej školy je potrebné prekryť si horné dýchacie cesty rúškom alebo respirátorom FFP2.

Zo zápisu sa budú vyhotovovať obrazové záznamy.

Tešíme sa na Vás a Vaše deti.

Všetky tlačivá potrebné k zápisu do 1.roč. nájdete na stránke, v kolónke "Viac".

PONUKA_ZS_RUSKOV.pdf

PRIHLaSKA_DO_ZaKLADNEJ_SKOLY_2022.pdf

info_zapis_ano.pdf

Priprava_na_vstup_do_1._rocnika.pdf

• Školenie prvej pomoci

• Dňa 10.03.2022 sa uskutočnilo školenie s pánom záchranárom Jozefom Benkom zo Záchrannej spoločnosti - Košická záchranka. Toto školenie prebiehalo v rámci krúžku prvej pomoci.  Pán Benko ukazoval žiakom základne cviky – masáž srdca, umelé dýchanie, čo je to prvá pomoc a pod.

Napísala : Štefánia Hricková

• Marec mesiac knihy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Marec mesiac knihy.

Marec - mesiac knihy - siedmaci sa zahrali na spisovateľov a vymýšľali poviedky. Tri najlepšie poviedky boli aj ocenené. Damián,Valentína a Jesicca  - tieto mená si dobre zapamätajte, v budúcnosti o nich ešte budete určite počuť, lepšie povedané čítať.

Piataci a šiestaci sa vrátili do detstva a zaspomínali si na svoju najobľúbenejšiu knihu z detstva, ku ktorej vytvorili aj plagáty.

Školskú knižnicu navštívili a rôzne aktivity v nej vykonávali aj siedmaci a deviataci.

Mgr. Ugroczi L.